Get Adobe Flash player

 BEZPIECZEŃSTWO

 

 1. Hasło do panelu abonenta/ sprzętu VoIP/ komunikatora

  Zalecamy wprowadzenie tzw. „silnego” hasła, które spowoduje znaczne utrudnienie złamania go i włamania się do panelu abonenta bądź innych narzędzi, z których będziesz korzystał: komunikator, sprzęt VoIP. Hasło takie najlepiej aby miało przynajmniej 8 znaków składających się z cyfr, małych i dużych liter. W miarę możliwości nie radzimy używać wyrazów znajdujących się w słowniku.

 2. Hasło domyślne do bramki VoIP/sprzętu VoIP

  Chcielibyśmy zwrócić Waszą baczną uwagę na ten aspekt bezpieczeństwa. Bramkę, telefon, centralkę VoIP po podłączeniu do internetu należy skonfigurować do naszych usług. Sprzęt ten ma fabryczne ustawienia loginu i hasła do panelu administracyjnego, które są łatwe do „przechwycenia”. Dlatego zalecamy zmianę tych ustawień na „silne” hasło i login. Przeoczenie to może, po „przechwyceniu”, spowodować korzystanie z naszych usług przez osoby trzecie na Wasz koszt.

 3. Nie udostępniać danych do logowania

  Kolejną z zasad bezpieczeństwa jest: nie udostępnianie danych do logowania osobom trzecim. Dane te mogą być wykorzystane do skonfigurowania innego sprzętu VoIP lub komunikatora, dające możliwość realizację połączeń na Twój koszt.

 

 • Logowanie
 • Rejestracja
 • Twój koszyk
 • Kontakt
Wstecz...

PHP Warning

fopen(logs/slow.log): failed to open stream: Permission denied